rolki k2 inline

Rolki dla dzieci

K2 Skate to renomowany producent łyżworolek i łyżew. Firma słynie z innowacyjnych rozwiązań, które są wynikiem pasji oraz bogatego doświadczenia w branży sportowej. Rolki K2 słyną z wysokiej jakości wykonania, dobrych materiałów oraz dobrych rozwiązań konstrukcyjnych, które przekładają się na komfort jazdy.
k2 skates
rolki k2

K2 Sports

Firma K2 powstała ponad 50 lat gdzie początkowo zajmowała się produkcją nart. W 2003 roku koncern K2 zmianił nazwę na K2 Sports do której obecnie należy 14 znanych na całym świecie marek związanych ze sportem. Jeśli chodzi o markę K2 Skates to jest to jeden z czołowych producentów łyżworolek, który wyróżnia się jakością.

Rolki dziecięce K2

rolki K2 Marlee Pro Purple 2018

K2 Marlee Pro Purple 2018

K2 Marlee Pro Purple to bardzo wygodne i bezpieczne rolki z regulacją rozmiaru. Łyżworolki oferowane są w trzech rozmiarach S(29-34), M(32-37), L(35-40), a dzięki regulacji rozmiaru rolki będą rosły razem z dzieckiem.
Kółka: 72mm
Łożyska: ABEC-53
Płoza: Kompozytowa
399 PLN
rolki K2 Raider Pro Blue 2018

K2 Raider Pro Blue 2018

K2 Raider Pro Blue to chłopięca wersja regulowanych łyżworolek dla dzieci. Rolki charakteryzują się dużym komfortem użytkowania. To idelane łyżworolki do nauki dla Twojego dziecka.
Kółka: 72mm
Łożyska: ABEC-3
Płoza: Kompozytowa
399 PLN
rolki K2 Marlee BOA 2018

K2 Marlee BOA 2018

K2 Marlee BOA to wysokiej jakości łyżworolki regulowane dla dzieci przy konstrukcji któych postawiono na wygodę i komfort użytkowania. Rolki są "sznurowane" za pomocą systemu BOA, któy objęty jest dożywotnią gwarancją.
Kółka: 72mm
Łożyska: ABEC-3
Płoza: Kompozytowa
489 PLN
rolki K2 Raider BOA 2018

K2 Raider BOA 2018

Raider BOA to wzbogacona wersja modelu Raider Pro z tą różnicą że w tym modelu zastosowano sznurowanie za pomocą systemu BOA. To maksymalnie komfortowe i wygodne w użytkowaniu łyżworolki dla dzieci.
Kółka: 72mm
Łożyska: ABEC-3
Płoza: Kompozytowa
489 PLN
rolki K2 Charm BOA Alu 2018

K2 Charm BOA Alu 2018

K2 Charm to najwyższej jakości łyżworolki regulowane dla dzieci, które cechuje duża wytrzymałość, dobre parametry i wysoki komfort użytkowania. Łyżworolki mają możliwość pięciostopniowej regulacji rozmiaru dzięki czemu będą rosły razem z Twoim dzieckiem.
Kółka: 76mm
Łożyska: ABEC-5
Płoza: Aluminiowa
569 PLN
rolki K2 SK8 Hero BOA Alu 2018

K2 SK8 Hero BOA Alu 2018

K2 SK8 Hero to komfortowe, stabilne i wytrzymałe łyżworolki dla dzieci które zostały wysposażone w system wiązania BOA. Rolki dostępne są w trzech regulowanych rozmiarach które umożliwiają pięciostopniową regulację rozmiaru.
Kółka: 76mm
Łożyska: ABEC-5
Płoza: Aluminiowa
569 PLN
Dobór rolek
rodzaje rolek

Rodzaje rolek

Przy wyborze rolek w pierwszej kolejności musimy zdecydować gdzie i jak będziemy jeździć. W zdecydowanej większości sytuacji będą to rolki z grupy fitness, któe idealnie sprawdzają się przy jeździe rekreacyjnej.

koła do rolek

Koła

Kółka to bardzo ważny element w rolkach. Odpowiednia średnica i twardość kółek będą miały znaczny wpływ na komfort i szybkośc jazdy. Początkujący powinni szukać rolek z kółkami nie większymi niż 84 mm.

łożyska do rolek

Łożyska

Łożyska to kolejny element który razem z kołami tworzą układ jezdny. Rozróżniamy kilka klas łożysk jak ABEC-5, ABEC-6, ABEC-7, ABEC-9. W rolkach z wyższej półki stosowane są też inne rodzaj łożysk.

płoza w łyżworolkach

Płozy

W rolkach profesjonalnych gdzie waga rolek ma duże znaczenie płozy tworzone są z bardzo lekkich stopów, natomiast w rolkach do jazdy rekreacyjnej najczęsciej stosuje się płozy aluminiowe i z tworzywa.

but skorupa rolki

But/skorupa

But to ważna sprawa więc warto zwrócić uwagę na to aby był przede wszystkim wygodny, aby miał dobrą wentylację, nie obcierał, dobrze trzymał staw skokowy.Należy też zwrócić uwagę na sposób sznurowania.